Velšteriér Welsh Terrier - Velká Británie - Wales

- lovecký pes, vhodný do rodiny

Velikost a hmotnost : kohoutková výška je do 39 cm . Tělesná hmotnost je 9 - 9,5 kg .

Zbarvení : přednost se dává černému s pálením ( black and tan ) nebo černošedému ( grizzly ) s pálením , bez černé na prstech .

Srst: je drátovitá, tvrdá, velice uzavřená. Dvakrát nebo vícekrát do roka musíte srst tohoto psa "oškubat". Navíc musíte srst několikrát týdně česat a kartáčovat.

Povaha a výchova: pozorný, aktivní, veselý, nekomplikovaný, přítulný, inteligentní, odvážný a poslušný. Tento pes je velice oddaný svému pánovi a k cizím lidem se mže chovat naopak zdrženlivě. Velšteriér je velice mazaný na to, aby pochopil, co od něj chcete, ale díky této mazanosti vás také často bude vodit za noc. Cvičte psa proměnlivým způsobem a buďte velice důslední. Je to neunavitelný pes, vždy si rád zahraje s míčem, miluje volné pobíhání a dlouhé procházky. Nemáte-li však zrovna čas, zabaví se sám.

Velký munsterlandský ohař
Velškorgi cardigan
Velškkorgi pembroke
Velššpringršpaněl
Vipet - Anglie

- závodní pes, vhodný do rodiny
Výška : Psi měří v kohoutku 47 až 51 cm, g¨feny 44 až 47 cm
Barva: všechny barvy jsou přípustné. Nejčastější zbarvení je černá, černá s bílou, bílá s žíhanými nebo žlutými plotnami, celožíhané, béžové s tmavou maskou
Srst: je jemná, krátká a hustá. Vyžaduje jen velmi málo péče. Postačí občas vykartáčovat odumřelé chlupy.
Povaha a výchova : přítulný, mazlivý, milý k dětem, inteligentní, veselý, trošičku nezávislý. Výchova musí být proměnlivá, nejlepších výsledků dosáhnete budete-li trénenk střídat s hraním a běháním. Vipet je chrt a to znamená, že celá jeho konstituce je uzpůsobena lovu a běhu. Proto toto plemeno potřebuje velmi mnoho pohybu, nejlepší je, když se může vyžít na závodní dráze.

Vlčí špic  
Vydrař  
Výmarský ohař
Vižla - Maďarsko
- lovecký pes, vhodný do rodiny
Výška : 56 až 61 cm pro psy a pro feny 52 až 57 cm
Barva: tmavě pšeničně žlutá nebo tmavě zlatavá
Srst: jsou dvě variety, krátkosrstá a hrubosrstá. Krátká srst vyžaduje poměrně málo péče, v období línání odstraňujeme odumřelé buňky. Hrubosrstá se musí občas škubat, přičemž stará odumřelá srst se odstraňuje rukou.
Povaha a výchova : vyrovnaná, inteligentní a učenlivá, sportovně založená, ráda aportuje, má dobrý čich a velkou výdrž, přítulná a věrná. Její výchova není složitá, protože tento pes rád dělá cokoliv pro svého pána. Toto plemeno potřebuje mnoho pohybu, rádi aportují a milují vodu

Zpět na hlavní stranu Zpět na stranu Plemena psů