Saluki - Irán
- loveský pes, na vysokou, lovící na viděnou, společenský pes
Výška: psi měří v kohoutku 58 až 71 cm, feny jsou o něco menší
Barva: bílá, krémová, narezavělá, zlatá, červená, stříbřitě prokvetlý,trikolorní
srst: je hladká a hedvábná. Na ocase, uších a na zadní straně končetin má být ochlupení delší.
Povaha:Nezávislý, klidný, důstojný, svéhlavý, potrpí si na společnost svého pána, zdrženlivý vůči cizím lidem. Saluki má silný lovecký pud.
Výchova a pohyb:Výchova tohoto psa vyžaduje speciální přístup. Počítejte s tím, že z něj nikdy nevychováte perfektně poslušného psa. Saluki jsou lovci na viděnou, což znamená, že zahlédne-li kořist bude hluchý na vaše přivolání. Běh vedle kola nebo různé sporty jsu vhodnými alternativami, jak regulovat nesmírnou energii tohoto psa.

Samojed- Západní Sibiř

- pastevecký, hlídací, saňový a lovecký pes, vhodný do rodiny
Výška: Psi měří v kohoutku 57 cm, feny 53 cm
Srst: kdyrcí srst je hrubá a otevřená, podsada je krátká, měkká a hustě zavřená.
Barva: bílá, krémová nebo bílá se světle hnědou
Povaha: přátelksý a veselý, inteligentní a poměrně poslušný, ale nikdy otrocký a někdy dokonce paličatý, je citlivý a mírný, ale také stražitý a dominantní. Samojed se rád toulá, má velkou výdrž a je až do pozdního věku hravý.
Výchova a pohyb: s výchovou se musí začít uý ve velmi mladém věku. Trénink měňte co nejčastěji. Opakování stále stejného povelu má u něj opačný účinek a prosadí se jeho paličatost. Naučte jej velmi brzy, že musí přijít na vaše zavolání.tito psi jsou mírní a trpělivý vůči dětem, ale k ostatním psům se můžou chovat poněkud dominantně.
Potřebuje mnoho pohybu. Choďte s ním proto na dlouhé procházky, a až vyroste, můžete jej nechat běhat vedle kola a udržovat jej tak v dobré kondici. Vzhledem k tomu, že je toto plemeno od přírody toulavé, bude dobře, když vaše zahrada bude dobře oplocená.

Sloughi ( Sluga, arabský chrt) - Maroko
- lovecký pes na vysokou i drobnou zvěř lovící na viděnou, společenský pes.
Výška: psi měří v kohoutku 66 až 72 cm, ideální výška je 70 cm. Feny měří v kohoutku 61 až 68 cm. Ideální výška je 65 cm.
Barva: písková nebo žlutočervená v různých ostínech, případně žíhaná.
Srst: je jemná, krátká
Povaha: pyšný, svéhlavý, zdrženlivý vůči cizím lidem,, ostražitý, má velkou výdrž, temperamentní, svou nákonnost ukazuje pouze lidem, které má rád.
Výchova a pohyb: výchova tohto nezávislého psa není snadná, to však neznamená, že není možné jej leccos naučit. Pán, který má velkou dávku trpělivosti může svého psa mnoho naučit. Toto plemeno vyžaduje velmi mnoho pohybu. Závodní dráha je tím pravým místem, kde mohou vybít svoji nesmírnou energii.
 
Sibiřský hasky -Východní Sibiř

- saňový pes
Výška: psi měří v kohoutku 53 až 60 cm, feny 51 cm až 56 cm
Srst: Hasky má dvojitou, polodlouhou srst. Občasné kartáčování a česání, hlavně v období línání, postačí.
Barva: všechny barvy a barevné kombinace jsou přípustné.
Povaha: nezávislý a svéhlavý, inteligentní, nabit energií, veselý, rád se toulá, velice lne ke svému pánovi a jeho rodině. Hasky je přátelský ke každému , a není proto vhodným hlídacím psem.
Výchova a pohyb: Hasky je tažným psem celou svou duší. Pokud ho chcete něco naučit, budete se muset chovat energicky a důsledně, nutná je však i trpělivost a chápání povahy severských tažných psů. Hasky poslechne jen tehdy, vidí-li sám užitek vašeho povelu.
Psi tohoto plemene potřebují velmi mnoho pohybu a z tohoto požadavku nesleví, ani kdyby trakače padaly. Pokud nemáte možnost haskyho několikrát týdně zapřáhnout do saní, musíte to vyřešit jinak, například během vedle kola.

Sicilský chrt  
Skotský jelení pes

Shiba- Inu

Sheltie

Sealyhamský teriér  
Silky teriér

Skajteriér

Skotský jelení pes

Skotský teriér

Soft-coated wheaten teriér  
Stabyhoun  
Staffordšírský bullteriér

Sussex španěl  
Šarpej - Čína
- pes vhodný do rodiny
Výška: khoutková výška se pohybuje mezi 48 až 58 cm, váha dosahu přibližně 18 kg
Barva:Srst je černá, hnědá, červená a plavá. Šarpej má modrý jazyk a modrou pigmentaci kůže.
Srst: velice tvrdá, krátká a kartáčovitá.
Povaha: věrný svému pánovi, hravý, aktivní, dominantní, inteligentní, není otrocky poslušný, odvážný a poměrně ostražitý.
Výchova a pohyb: výchova musí být velice důsledná. Pokud jste v očích svého psa příliš nejistý, vrtkavý, mírný nebo shovívý, velice brzy se vaše role vymění. Tento pes velmi lne ke členům své rodiny, ale k cizím lidem rozhodně není nepřátelský. S dětmi si většinou rozumí. Kontakt s ostatními psy může být někdy problematický, protože šarpej mívá poměrně bojechtivou povahu.Co se týče pohybu, pokud bude mít dostatečné vyžití venku a dlouhé procházky, bude se doma chovat klidně.

Špic
Ši-tzu

Šiperka

 

Zpět na hlavní stranu Zpět na stranu Plemena psů