Německý ovčák - Německo

- pes pro různé pracovní účely, vhodný do rodiny

Velikost : kohoutková výška psa je 60 - 65 cm , feny 55 - 60 cm .

Zbarvení : černé , s pravidelnými hnědými , žlutými až světle šedými znaky , s černým sedlem , tmavě kalené , celočerné , jednotně šedé nebo se světlými či hnědými znaky . Malé bílé znaky na hrudi a světlejší zbarvení vnitřních stran končetin jsou přípustné , ale nežádoucí .

Srst: tři variety: krátká s tvrdou srstí, s dlouhou tvrdou srstí a dlouhosrstý. Péče nevyžaduje zvláštní nároky, stačí vyčesávat odumřelé chlupy.

Povaha a výchova: velice inteligentní a učenlivý, poslušný, přátelský, temperamentní, dobrý hlídač, dobrý ochránce, sebejistý, přítulný, bezpodmínečně věrný svému pánovi. Bývá používán jako pes slepecký, lavinový, stopovací jako policejní pes. Tento pes se rád učí novým věcem a bývá velice úspěšný ve zkouškách poslušnosti. Jeho výchova bývá bez problémů. Zbožňují svého pána potřebují hodně kontaktu s ním. Tomuto psovi nesvědčí, pokud ho máte pouze pro potěšení a nenabízíte mu žádnou činnost. Potřebuje hodně pohybu a pracovního vyžití.

Neapolský mastin /Itálie

Výška: psi měří v kohoutku 65 až 75 cm, feny 60 až 68 cm

Barva:nejčastější barvou je modrošedá, přípustná je i šedá, černá, hnědá nebo liščí červená, jednobarevná nebo s žíháním.

Povaha: dominantní, ostražitý, vyrovnaný a klidný, odvážný, inteligentní, není agresivní, přítulný, tvrdý sám k sobě.

Německá doga  
Německý boxer- viz. BOXER  
Norwichský teriér  
Novofundlanský pes - Kanada

Výška: psi měří asi 71 cm, feny 66 cm, váha se pohybuje mezi 50 a 69 kg.

Barva: hnědá nebo černá, přípustné jsou malé bílé odznky na hrudi, prstech nebo špičce ocasu

Povaha: dobře naladěný, společenský, mírný, nekomplikovaný, přítulný, poslušný. Tento pes je velice přátelský k lidem a ke zvířatům, velice rád plave a není zvlášť ostražitý, ale pokud to bude nutné, svou rodinu ochrání. Tento pes málo štěká.

Německý ohař
Norský losí pes  
Norský buhund  
Norbottenský špic  

Zpět na hlavní stranu Zpět na stranu Plemena psů