Manchesterský teriér - Velká Británie

- krysařík, vhodný do rodiny

Velikost . ideální kohoutková výška psa je 40 - 41 cm , feny 38 cm .

Zbarvení : uhlově černé se sytými , mahagonově tříslovými znaky , které jsou rozmístěny takto : na hlavě , na čenichové partii až k nosu , nos a nosní hřbet jsou černé , malá tříslová skvrna je na každé líci a nad očima , spodní čelist a hrdlo je tříslově zbarvené a směrem dolů znak vybíhá do tvaru V . Končetiny jsou tříslově zbarvené od kolen dolů s vyjímkou prstů , které jsou černé , zřetelný tříslový znak je nad tlapkami .Tříslová je také vnitřní strana pánevních končetin , ale zbarvení je černou rozděleno v koleni . Tříslový znak je též pod ocasem , ale je tak úzký , že ho zakrývá ocas . Lehce zbarvený znak je na každé straně hrudi .Znaky , kromě na pánevních končetinách jsou nežádoucí . Černá nikde nesmí zabíhat do tříslové a naopak , hranice mezi oběma barvami musí být zřetelně vyznačená .

Srst: krátká, hladce přiléhající a lesklá. Nevyžaduje přílišnou péči. Kartáčování v období línání.

Povaha a výchova: čilý, velice inteligentní a mazaný, učenlivý, pohyblivý a sportovně založený, bystrý, ostražitý, velice oddaný svému pánovi. Velice rád pracuje pro svého pána a učí se rychle. Vyniká ve sportech a obratnosti. Jsou vynikající hlídači. Potřebují poměrně mnoho pohybu, mají vlekou výdrž a nespokojí se s krátkými procházkami.

 

 
Modrý gaskoňský baset

Mops - Čína

- pes vhodný do rodiny

Velikost: kohoutková výška je asi 35 cm, váha asi 7 kg

Zbarvení : černá, stříbrošedá, béžová nebo broskvová, s černou maskou a černým hřbetním ( úhořím) pruhem

Srst: krátká, obličejové záhyby občas ošetřete pomocí speciální pleťové vody. Odumřelé chlupy odstraňujte gumovým kartáčem.

Povaha a výchova: milý, citlivý, hravý, poslušný, tvrdý sám k sobě, má silně vyvinutý smysl pro humor, velmi přítulný a inteligentní. Většina mopsů chrápe! Vychovávat jen musíte mírně. Reaguje velmi citlivě na tón vašeho hlasu. Vyžaduje hodně pozornosti a pokud se mu nebude věnovat, může i žárlit. Miluje dovádění a pobíhání venku. V teplých dnech dává přednost chladnému místu a odpočinku.

 

 
Maltézáček
Malý hladkosrstý pinč  
Motýlek - malý kontinentální španěl

Malý munsterlandský ohař

Mastif

Zpět na hlavní stranu Zpět na stranu Plemena psů