Labradorský retrívr - Velká Británie

- lovecký a slepecký pes, vyhledávač drog, vhodný do rodiny

Velikost : Ideální kohoutková výška psa je 56 - 57 cm , feny54 - 56 cm .

Zbarvení : jednobarevné černé , žluté nebo játrově čokoládové .Žlutá se pohybuje od světle krémové po liščí červeň . Malé bílé skvrny na hrudi jsou přípustné .

Srst: krátká a hustá, podsada je odolná vůči vodě.

Povaha a výchova: přátelský a dobromyslný, inteligentní s pracovitý, poslušný , společenský, přítulný a poddajný, rozumný a rozvážný, věrný, má vynikající čich. Jeho výchova není složitá, protože je učenlivý a rád pracuje pro svého pána. Je vynikajícím loveckým psem a stopařem, ale i na kurzech poslušnosti si vede dobře. Hojně se používá jako slepecký pes. Psa s takovými možnostmi je škoda, pokud si ho chcete pořídit jen jako psa do rodiny. Potřebuje poměrně mnoho pohybu, vyžaduje dlouhé vycházky, miluje vodu a aportování.

Lakenois - Belgie

- honácký pes, dnes používaný na hlídání, vhodný do rodiny

Velikost: Psi měří v kohoutku přibližně 62 cm, feny 58 cm. Výchylky o 2 cm dolů a 4 cm nahoru jsou přípustné.

Zbarvení: srst je bledě rezavá s mírně tmavším uhlováním na lících a ocase

Srst: tento drsnosrstý pes se musí trimovat asi dvakrát do roka. Nikdy se nedejte zlákat k ostříhání svého psa, protože tím se srst na mnoho let poškodí. Kromě vyškubávání chlupů je srst nutné čas od času učesat řídkým hřebenem.

Povaha a výchova: tento pes je pozorný, tvrdý a odvážný, pracovitý, dobrý k hlídání, má velkou výdrž, živý, inteligentní, dominantní, oddaný svým pánům.

Toto plemeno vyžaduje vyrovnaného a sebejistého pána. Tito psi jsou zpravidla inteligentní a rádi se učí novým věcem. Vychází dobře s dětmi, ale ve vztahu k ostatním psům je mohou chovat poněkud dominantně. Toto plemeno potřebuje hodně pohybu.

 

 
Leonberger - Německo

- pes vhodný do rodiny

Velikost: psi měří 72 až 80 cm, feny 65 až 75 cm. Ideální výška je u psa 76 a u feny 70 cm

Zbarvení: variuje od zlatožluté až po červenohnědou, s tmavou maskou. Černé konečky chlupů jsou přípustné. Tmavá maska může chybět, ale není to žádoucí.

Srst: je měkká až hrubá, polodlouhá s hustou podsadou. Srst se musí pravidelně česat a kartáčovat.

Povaha a výchova: tento pes je klidný, sebejistý, vyrovnaný, nekomplikovaný, věrný, inteligentní, rychle se učí a je dobrým hlídačem. Rychle se učí a rychle pochopí, co se od něj žádá.

Vychází dobře s dětmi, i s ostatními psy a zvířaty. Potřebují mnoho pohybu a proto jej berte na dlouhé procházky, kde budou mít možnost volně pobíhat a hrát si.

Lhasa apso - Tibet

- pes vhodný do rodiny

Velikost: kohoutková výška je asi 25 cm

Zbarvení: přípustné jsou téměř všechny barvy, modrá, černá, odstíny béžové, červená, šedá, bílá a strakatá, přednost se dává zlatožluté ( lví zbarvení)

Srst: je velmi dlouhá, rovná, poměrně tvrdá. Musí se jednou týdně česat a kartáčovat. Během česání za chlupy příliš netahejte, případně použijte roztok proti lámavosti chlupů.

Povaha a výchova: klidný, věrný, milý, vyrovnaný, není hlučný, samostatný, nedůvěřivý k cizím lidem. Ve výchově je poněkud svéhlavý. Nečekejte od něj zázraky, usměrňujte jeho povahu tím, že ho pochválíte, když udělá něco dobře. Tvrdá slova poraní jeho duši a je pak velice zmatený a uraženě se uzavře do sebe.

Vychází dobře s ostatními psy, má rád děti. K cizím lidem se chová poněkud rezervovaně. Je spíše domácké povahy a dlouhé procházky nevyžaduje.

Lvíček - Itálie / Malta

- pes vhodný do rodiny

Velikost: kohoutková výška se pohybuje mezi 20 až 35 cm

Zbarvení:všechny barvy jsou přípustné

Srst: Je dlouhá a vlnitá, nesmí se však kudrnatit. Jeho srst pravidelně kartáčujte, aby se zabránilo zplstnatění.

Povaha a výchova: veselý, inteligentní, učenlivý, hravý a milý. Učí se rychle a výchova bývá zcela bez problémů. Kontakt s dětmi a ostatními domácími zvířaty bývá bez problémový.ů Má průměrnou spotřebu pohybu a zpravidla se přizpůsobí vaší situaci.

Lakeland teriér  
Lajka západosibiřská

Laponský špic  
Landseer  

Zpět na hlavní stranu Zpět na stranu Plemena psů