Glen of Imaal teriér - Irsko

- tento pes se používal k různým účelům, mezi jiným při lovu na jezevce a na škodnou, dnes je vhodný především do rodiny
Výška: kohoutková výška je max. 35,5 cm
Barva: zbarvení variuje od tmavě šedé žíhavé přes brindle ( hnědý n. šedý se světlejším žíháním) až červenavé nebo pšeničné barvě (wheaten)
Srst: polodlouhá, měkká krycí srst, hustá podsada. Škubejte psa ruku přibližně dvakrát do roka. Pokud chcete být účastníci výstav, srst bude potřebovat mnohem více péče.
Povaha a výchova: vyrovnaný, odvážný, trvdý sám k sobě, věrný , hravý, inteligentní, pozdě pospívá, svéhlavý, hravý, živý a bouřlivý. Tito psi jsou inteligentní a rádi se učí, ale mohou být také dominantní a svéhlaví. Bu'dte proto vždy důslední a střídejte trénink s hraním.

Gordonsetr
Greyhound ( Anglický chrt) - Anglie

- závodní pes, lovecký pes na vysokou i drobnou zvěř lovící na viděnou, vhodný do rodiny
Výška: psi 71 až 76 cm, feny 68 až 71 cm
Barva:černé, bílé, červené, modré , plavé, červenožluté s žíháním
Srst: je krátká a velmi přiléhavá. Tohoto psa postačí občas ošetřit jemným kartáčem.
Povaha : doma je klidný a milý, někdy dokonce vysloveně líný, inteligentní citlivý, není uštěkaný, je velmi oddán svým pánům, má velkou výdrž.
Výchova a pohyb:ve srovnání s ostaními chrty se greyhound dá poměrně snadno vychovat. Je schopen naučit se téměř všechny povely a také dobře poslouchá, pokud ovšem zrovna nepozoruje kořist. Tomuto psovi je vrozeno pronásledovat rychle se ohybující objekty, a proto není vhodným společníkem pro majitele jedné či více koček. Toto plemeno chce běhat na dlouhé vzdálenosti, nejlépe je když se vyžije na závodní dráze.. Běh vedle kola je vhodnou alternativou pro usměrnění jeho energie.

Groenendael  
Gronský pes  

 

Zpět na hlavní stranu Zpět na stranu Plemena psů