Francouzský buldoček Bouledogue français - Francie

- pes vhodný do rodiny

Hmotnost : tělesná hmotnost nemá být nižší než 8 kg a vyšší než 14 kg, při odpovídající velikosti , výška asi 30 cm

Zbarvení : žíhané - vrchní srst je směsí černé a zlaté barvy , přípustné jsou bílé znaky na hrudi a na hlavě Bílé a žíhané - základem je bílá , na níž jsou žíhaně zbarvené plotny , dále zcela bílá .

Srst: přiléhající, lesklá a krátká, péče není náročná, kartáčujeme gumovým kartáčem

Povaha a výchova: inteligentní, milý veselý a hravý, někdy bouřlivý, má smysl pro humor, tvrdý sám k sobě, někdy svéhlavý. Výchova není složitá, rád se učí. Toto plemeno je velice citlivé nejen na tón vašeho hlasu, ale i na nálady u vás doma.Velice dobře si rozumí s dětmi. S domácími problémy se snáší velice dobře. Pokud jim budete věnovat dostatek pozornosti, spokojí se i s krátkými procházky. Vzhledem k jejich krátkému nosu je za teplého počasí velmi nevhodné dlouhý pobyt venku.

 

Faraonský chrt - Malta

- lovecký pes ( loví zrakem, sluchem i čichem) vhodný do rodiny.
Výška: ideální kohoutková výška je u psa 56 cm, u feny 53 cm
Barva: světle až tmavě tříslové, přičemž vílá špička ocasu je velice žádoucí, bílá na hrudi a prstech a úzká lysinka jsu přípustné
Srst:je krátká a lesklá
Povaha a výchova: poměrně nezávislý, hravý, odvážný a vyrovnaný, ostražitý, přítulný a věrný své rodině, doma je klidný, přátelský a inteligentní. Má velkou výdrž a hluboce zakořeněný lovecký pud. Výchova nebývá žádným problémem. Tento chrt vyžaduje mnoho pohybu

Foxteriér- Anglie

- původně pes na škodnou a lovecký pes na lišky a jezevce, vhodný do rodiny
Výška: 39 cm, 7-8 kg
Barva: převážně bílá s tříslovými nebo černými odznaky
Srst: hladkosrstý - krátká, hustá a hladce přiléhající, hrubosrstý - drsná, hustá a tvrdá, mírně vlnitá,ale nikdy kudrnatá a měkká. Srst hrubosrstého Foxteriéra se musí několikrát do roka vyškubat rukou. Několikrát týdně se musí česat a kartáčovat.
Povaha a výchova : velice inteligentní, mazaný, odolný, ostražitý, bystrý, odvážný, houževnatý a sebejistý. Poměrně rychle se učí, někdy jsou však paličatí, proto je potřeba důsledná výchova.
tito psi jsou přímo nabiti energií, rádi se pohybují a určitě se pohrnou do psích sportů, plavání her s míčem.

Zpět na hlavní stranu * Zpět na stranu Plemena psů