Dalmatin Dalmatinac - Jugoslávie

- pes vhodný do rodiny, dříve se choval jako kočárový pes a jako hlídač stájí

Velikost : ideální kohoutková výška psa je 55 - 61 cm , feny 50 - 58 cm .

Zbarvení : Základní barva je bílá . Početné , malé a okrouhlé tečky jsou buď černé , nebo játrově hnědé , dobře ohraničené , od velikosti anglické půlpence po půlkorunu , dobře rozvržené po celém těle . Tečky na okrajových částech těla a na jeho spodní straně mohou být menší než na trupu .

Srst: je vždy krátká. Nejkrásnější se když tečky nesplývají a jsou pravidelně rozložené. Dalmatin ztrácí poměrně málo chlupů. V období línání můžete uvolněné clupy denně odstraňovat pomocí gumové rukavice.

Povaha a výchova : čilý, přátelský, velmi přizpůsobivý, inteligentní, ostražitý, zvědavý, vyrovnaný, společenský. Tento pes není rozhodně špatným žákem a pokud jej dobře odměníte, když zvládne to, co jste chtěli, rychle pochopí o co vám jde.Ovšem, když do nečeho nemá chuť zdá se k příkazům zcela hluchým. Jsou výborní kamaráci pro děti a při hře s nimi bývají častou bouřlivý. Ve vycházách se přizpůsobí situaci vaší rodiny, ale krátké procházky mu stačit nebudou. Běh u kola, plavání, pobíhání a hraní. to vše miluje.

Dobrman Dobermann - Německo

Velikost : kohoutková výška psa je 68 cm , maximálně povolená 70 cm , feny63 - 66 cm , maximální 67 cm .

Zbarvení : černé , tmavohnědé nebo modré s rezavočerveným žíháním .

Srst: je krátká, hladká a přiléhavá. Tato srst nevyžaduje mnoho péče. V období línání ostraňujte odumřelé buňky.

Povaha a výchova: je to aktivní a velice houževnatý pes, mazaný, odvážný, dobrý hlídač, věrný a přítulný, někdy bývá hlučný. Tento silný a elegantní pes musí být vychováván velice vyrovnaně, důsledně a v harmonickém prostředí. Pokud nemáte zkušenosti s výchovou psů, dobrmana si nepořizujte. Je také náročný na pohyb, nenechá se odbýt krátkou procházkou. Choďte s ním jproto plavat, jezdete s ním na kole nebo běhejte v lese. Toto plemeno je také vhodné pro různé psí sporty.

Dandie Dinmont teriér

Zpět na hlavní stranu Zpět na stranu Plemena psů