Coton de Tuléar Coton de Tuléar - Madagaskar

- pes vhodný do rodiny

Velikost : ideální kohoutková výška psa je 25-32 cm , feny 25-28 cm .

Zbarvení: bílé , několik skvrn žlutých nebo více či méně šedých .

Srst: je dlouhá, jemná, lehce zvlněná, má strukturu podobnou bavlně a nemá podsadu.. Srst se musí několikrát týdně česat a kartáčovat. Toto plemeno nelíná, a proto musíme odumřelé chlupy odstranit během kartáčování.

Povaha a výchova : přátelský, inteligentní, ostražitý, hravý, někdy trošičku svéhlavý. Poměrně rychle se učí a vede si dobře v různých psích sportech, např. v obratnosti a fly-ballu. Co se týče pohygu, přizpůsobí se lehce situaci ve vaší rodině. Tito psi obvykle rádi plavou a milují hry s míčem

Čau Čau Chow-Chow - Čína

- původně plnil funkci loveckého psa , dnes je to pes hlídací a vhodný do rodiny

Velikost : kohoutková výška psa je 48 - 56 cm , feny 46 - 51 cm .

Zbarvení : jednobarevné červené , černé , modré , plavé , krémocé nebo bílé , hojně stínované , ale ne s barevnými skvrnami , spodní část ocasu a zadní strana stehen mívají světlejší odstín . Čau čau má modrý jazyk a pigmentaci.

Srst: je dlouhá a je postavená. Musíte tohoto psa pravidelně a důkladně kartáčovat, hlavně v místech, kde se mohou tvořit chuchvalce.

Povaha a výchova : svéhlavý, klidný, důstojný, dominantní, odvážný, tvrdý sám k sobě, osobitý. Co se poslušnosti týče, nečekejte od tohoto psa zázraky - svéhlavost a paličatost jsou mu vrozené. Něčemu jej však naučit můžete, není totiž hloupý. Důležité je, aby sám chápal užitek povelu a musíte být důslední. Toto plemeno nepotřebuje hodně pohybu, ale je rádo venku. V létě se mu jpostarejte o chladné místo, protože horka zrovna nemiluje.

Československý vlčák Československý vlčák - bývalé Československo

- služební plemeno 

Velikost : kohoutková výška psa je nejméně 65 cm , feny nejméně 60 cm .

Zbarvení : šedožluté až stříbřitě šedé , se světlou maskou na hlavě a světlou spodní částí krku a předhrudí .

 
Český teriér Český teriér
Český fousek

Čivava Chihuahua - Mexico

- pes vhodný do rodiny

Hmotnost : tělesná hmotnost je 0,5 - 2,5 kg , přičemž optimální je 1 - 2 kg .

Zbarvení : mohou mít černou, bílou , modrou, červenou nebo obilnou barvu, s tmavými a bílými odznaky nebo i bez nich.

Srst: existují dlouhosrsté a krátkosrsté čivavy. Dlouhosrstí psíci se musí česat a katáčovat časteji, zatímco krátkosrstí jen občas gumovým kartáčem.

Povaha a výchova : svéhlavá, inteligentní, odvážná, citlivá a hravá. Je to učenlivý žáček. Protože čivavy jsou tak malé, mají dostatek pohybu doma. Ale rádi tráví čas veku. Toto plemeno je citlivé na zimu , vlhkost a průvan, za deštivého počasí by měl mít "kabátek".

Čínský naháč - Čína

- společenský pes
Výška : psi měří v kohoutku 28 až 33 cm, feny 23 až 30 cm

Srst: Existují dvě variety čínského naháče. První varieta nemá srst na těle, pouze na hlavě, uších, konci ocasu a tlapkách. Kůže je na dotyk jemná. Druhá varieta je tzv. pudřenka nebo labutěnka ( powder puff). tito psi mají podsadu a závojovitou, dlouhou krycí srst hedvábné struktury. Všechny barvy jsou přípustné, obě variety se většinou kříží mezi sebou. Srst musíte velmi dobře ošetřovat. Kůže musí být jemná a pružná, chráněná proti vysychání.

Povaha a výchova : čilý, mazaný, hravý, citlivý, jostražitý, velmi pohyblivý, zdrženlivý k lidem které nezná. Jeho výchova není složitá, protože je inteligentní a rychle chápe. Co se týče pohybu, dobře se přizpůsobí vaší rodině.

Clumber španěl - Anglie

Lovecký pes, vhodný do rodiny
Hmotnost: psi váží přibližně 36 kg, feny asi 30 kg
Barva: bílá s citronově žlutými odznaky
Srst: přiléhavá, hedvábná, polodlouhá. Srst se musí pravidelně kartáčovat a česat.
Povaha a výchova : mírný, veselý, vyrovnaný, má velkou výdrž a dobrou paměť, důstojný, poslušný a klidný v domě. Bývá to bezproblémový žák a rád se učí. Je to v první řadě lovecký pes , ale co se pohybu týče přizpůsobí se vaší rodině.

Zpět na hlavní stran Zpět na Plemena psů