Basethaund Basset Hound - Velká británie

Velikost : kohoutková výška je 33 - 38 cm

Zbarvení : je většinou černé , bílé a tříslové ( tan ) ,citronové a žluté , ale jakékoli zbarvení známé u honičů je povoleno.

Srst: je krátká, hladká a přiléhavá. Péče o srst není příliš náročná. V období línání odstraňujte odumřelé a uvolněné chlupy pomocí gumové rukavice.

Povaha a výchova: svéhlavý, mírný, milý, klidný, hravý, miluje společnost, má smysl pro humor. Jsou to ale svéhlavá zvířata, což znamená, že v poslouchání povelů právě nevynikají. ale důsledným přístupem je můžete lecčemu naučit. Jsou to dobří kamarádi pro děti. Potřebují poměrně málo pohybu.Spokojí se s kratšími procházkami a pokud si s nimi hrajete na zahradě jsou zcela šťastni.

Barzoj Barzaja - býv. SSSR

- lovecký pes na vysokou i drobnou zvěř lovící na viděnou, společenský pes

Velikost : kohoutková výška je 70 - 82 cm i více , feny asi o 5 cm méně .

Zbarvení : bílé , zlaté ve všech odstínech , zlaté se stříbrným nádechem , zlaté s tmavým žíháním , červené , černé stínované s tmavou čenichovou partií a končetinami , šedé , od,popelavého až po žlutošedé , žíhané , zlaté , červené nebo šedé s tmavým žíháním , červené , černé a všechny odstíny těchto barev . Tříslové zbarvení ( tan ) je povoleno , ale není žádoucí . U tmavě zbarvených psů je typická černá maska a větší tmavé odznaky na těle . Všechna uvedená zbarvení mohou být jednotná nebo v podobě skvrn , tedy na bílém základě jsou barevné znaky . U jednotně zbarvených psů je barva na svrchní straně tmavší a směrem k břichu a na zadní ploše stehen světlejší .

Srst:: je jemná, polodlouhá a vlnitá, případně volně zkadeřená. barzoje musíte pravidelně kartáčovat.

Povaha a výchova : pyšný a sebejistý pes, věrný své rodině, klidný v domě, spíše si udržuje odstup, není dotěrný, dobromyslný a vyrovnaný. Výchova musí být založena na vzájemném respektu. Tito psi nebývají ideálem poslušnosti. Doma může být lidný a nenápadný, venku však potřebuje velký prostor a možnost hodně chodit a běhat. většinou rádi běhají vedle kola. Ideální je, když si přes den může volně zaběhat na zahrdadě. V domě je tento pes rád v blízkosti své rodiny. Velmi si potrpí na klid a pohodlí a proto nepatří do boudy.

Bišonek Bichon á poil Frisé -Belgie/ Francie

- společenský pes vhodný do rodiny

Velikost : kohoutková výška by neměla být více než 30 cm .

Zbarvení . čistě bílé

Srst: je hedvábná, vývrtkovitě stočená, nepřiléhá k tělu. srst musíte každý den důkladně kartáčovat a pravidelně ji přistřihávat,jinak bybyla příiš dlouhá. Srst se stříhá podle určitého modelu. Tyto modely se mohou v jednotivých zemích lišit.

Povaha a výchova : velmi lne ke svému pánovi, těžko snáší samotu, poddajný, veselý, jpohyblivý, inteligentní, milý a citlivý. Vzhledem k tomu, že se jedná o mazané pejsky, kteří rychle chápou, co se po nich chce, neývá jejich výchova náročná.. Co se týše pohybu, přizpůsobí se bišonek rodině.

Bígl Beagle - Velká Británie

- původně lovecký pes, vhodný do rodiny

Velikost : minimální kohoutková výška je 13 palců ( 33 cm ) , maximální kohoutková výška je 16 palců ( 40 cm ) .

Zbarvení : všechny barvy známé u honičů jsou přípustné , s vyjímkou játrově hnědé . Špička ocasu je bílá .

Srst: je krátká a odolná proti nepřízni počasí. Srst denně kartáčujte, abyste odstranili odumřelé a uvolněné chlupy.

Povaha a výchova: živý, společenský, veselý, svéhlavý, odvážný, inteligentní, odhodlaný a ostražitý, mají sklon utíkat. Bígl není zrovna poslušné plemeno. Doporučuje se navštěvoat s bíglem kurs poslušnosti. Má rád děti a rád si hraje. Potřebuje jpoměrně hodně pohybu.

Bloodhound, Svatohubertský pes- Svatohubertský pes - Belgie

- loveský pes, stopař, vhodný do rodiny

Velikost a hmotnost : kohoutková výška psa je 67 cm . feny 60 cm . Tělesná hmotnost psa i feny 40 - 48 kg .

Zbarvení : černé a hnědočervené , nebo jednobarevné , tj . hnědočervené .

Srst: je krátká a hladce přihléhavá. Občas ji vykartáčujte, abyste odstranili odumřelé chlupy.

Povaha a výchova: mírný a přítulný, v mladém věku je bouřlivý, má vynikající čich, houževnatý, není uštěkaný, je samostatný. S jeho výchovou mějte velmi mnoho trpělivosti. Tento pes ví, že si vás může získat svým melancholickým pohledem a tak vždy doáshnut svého. Tento pes má nesmírnou výdrž a může chodit celé hodiny aniž by se unavil. bude tedy potřebovat mnoho pohybu. Vaši zahradu musíte mít dobře oplocenou, protože jak tento pes něco zvětří, musí to za každou cenu prozkoumat.

Bordeauxská doga Dogue de Bordeaux - Francie

- hlídací pes, vhodný do rodiny

Velikost : kohoutková výška psa je 60 - 68 cm , feny 58 - 66 cm .

Zbarvení . jednobarevné rezavé - nebo různé odstíny plavé . Menší bílé odznaky jsou přípustné na předhrudí a na končetinách .Výrazná černá nebo červená obličejová maska .

Srst: je jemná a krátká. V období línání ji pravidelně kartáčujte gumovým kartáčem.

Povaha a výchova: vyrovnaná, klidná, málo štěká, přátelská, zvědavá, velice statečná, tvrdá sama k sobě, velice oddaná svému pánovi a jeho rodině. Tuto dogu musíte vychováat klidně a spravedlivě. Tento pes velicelne ke svému pánovi a rád se mu zavděčí. Dejte proto najevo, chová-li d¨se dobře, pohlaďte ho a používejte hlasovou intonaci.. toto plemeno potřebuje průměrné mnažství pohybu. Několik procházek denně a volné pobíhání několikrát týdně jistě postačí.

Boxer - Německo

Velikost : kohoutková výška psa je 57 - 63 cm ., feny 53 - 59 cm .

Zbarvení : žluté nebo žíhané .Žlutá se vyskytuje v nejrůznějších odstínech , od od světle žluté až po jelení červeň , s černou maskou .Bílé odznaky jsou povoleny , pokud působí esteticky a nevyskytují se na více než třetině těla .

Povaha: veselý, přátelský, spontánní, inteligentní, učenlivý, rychle se učí, ostražitý, bouřlivý, nekomplikovaný, čestný, živý a pohyblivý, velice odddaný své rodině.

Belgický ovčák - Belgie
- Groenendael
- Laekenois
- Malinois
- Tervueren
Velikost : kohoutková výška psa je 62 cm , feny 58 cm , s tolerancí 2 cm a 4 cm .
Zbarvení : tervueren - plavé sa uhlováním , co nejpřirozenější , teplý odstín
groenendael - tvrdě černé , lesklé
malinois - celoplošně plavé s uhlováním a černou maskou
laekenois - rezavé s uhlováním , hlavně na obličeji a na ocase
 

Bearded kolie - Velká Británie

Velikost : ideální kohoutková výška psa je 21 - 22 palce ( 53 - 56 cm ) , feny 20 - 21 palce ( 51 - 53 cm ) .

Zbarvení : břidlicově šedé , červenavě plavé , černé , modré , všechny odstíny šedé , hnědé a pískové s bílými znaky nebo bez nich . Bílé znaky vytvářejí lysinku na hlavě , nacházejí se v obličejové partii , na špičce ocasu , na hrudi , na končetinách , na tlapách , tvoří límec na krku , ale nesmějí přesahovat za ramena ( kohoutek ) , nesmějí se objevit nad hlezny na vnější straně pánevních končetin . Lehké tříslové ( tan ) znaky jsou přípustné na obočí , uvnitř uší , na lících , pod ocasem a na končetinách , kde se napojují na bílou hlavní barvu .

Beauceron Berger de Beauce - Francie

Velikost : kohoutková výška psa je 65 - 70 cm , feny 61 - 68 cm .

Zbarvení : černé s pálením ( dvoubarevné ) , tzv . Bas Rouge ( červená punčocha ) : černá barva musí být čistá , pálení veverkově červené , arlequin ( harlekýn ) ,šedá , černá a červená ( trojbarevná ) , srst je zčásti stejně šedě i černě skvrnitá , pálení je ne stejných místech jako u dvoubarevných psů .

Brazilská fila Fila brasileiro - Brazílie

Velikost a hmotnost : kohoutková výška psa je 65 - 75 cm , feny 60 - 70 cm . Tělesná hmotnost psa je nejméně 50 kg , feny 40 kg.

Zbarvení : povolené jsou všechny jednobarevné odstíny s výjimkou diskvalifikujících ( tj. bílá , myší šeď , skvrnitá a merle ) . Žíhané fily mohou mít žíhání světlejší i tmavší . Tmavá maska být může ,ale nemusí .

Briard - Francie

Velikost : kohoutková výška psa je 62 - 68 cm , feny 56 - 64 cm .

Zbarvení : jsou povoleny všechny jednotné barvy , tmavé barvy mají přednost .za dvoubarevné se nepovažují jedinci , kteří mají světlejší ton na konečcích chlupů .

Bulmastif - Velká Británie

Velikost a hmotnost : kohoutková výška psa je 25 27 palců ( 63,5 - 68,5 cm ), feny 24 - 26 palců ( 61 - 66 cm ) .Tělesná hmotnost psa je 110 - 130 liber ( 49,9 - 59,9 kg ) , feny 90 - 110 liber ( 41 - 49,9 kg ) .

Zbarvení .všechny odstíny žíhání , plavé nebo červené , barva musí být čistá a jasná . Lehké bílé znaky na hrudi jsou povoleny , ostatní bílé znaky jsou nežádoucí . Typické je černé zbarvení čenichové partie , směřující k očím , s ymavými znaky kolem očí , podtrhující výraz

Basenži -Afrika

Výška: u psa 43 cm, pro fenu platí 40 cm

Srst: krátká, uzavřená e jemná

Barva: červená s bílou, černá s bílou nebo černá s tříslovou a bílou ( tricolor)

Povaha: toto plemeno má mnoho kočičích rysů. pravidelně si čistí srst jazykem. Štěkat neumějí, vydájaví jen jakési jódlovací zvuky. Basenži jsou nezávislý a svéhlví psi, lnou však také velmi silně ke svému pánovi a váží si jeho přítomnosti.

Bedlington teriér

Belgický grifonek  
Bobtail - Anglie

Výška: psi minimálně 60 cm, feny minimálně 56 cm

Srst: je bohatá , huňatá, tvrdá a dlouhá s vodotěsnou podsadou.

Barva: přípustné barvy jsou šedá nebo modrá. Hlava, krk a hruní končetiny jsou bílé, s odznaky nebo bez nich.

Povaha: inteligentní, velice přizpůsobivý, milý, společenský, nepříliš ostražitý, bouřlivý, je rád se svou rodinou.

Boloňský psík  
Bernardýn- Stavobernardký pes - Švýcarsko

Výška: minimální kohoutková výška psa je 70 c, feny 65 cm, váha je závislá na výšce, ale má být minimálně 60 kg

Barva: červená s bílou nebo bílá s čevenou nebo bílá s žíhanými plotnami. Musí mít bíé končetiny, hruď, ocas - špičku, a lysinku

Povaha: dobře naladěný, přátelský, vyrovnaný, milý k dětem, věrný svému pánovi, opatrný, není uštěkaný. Pokud to bude nutné ochrání Váš majetek, i když to není jeho prvořadá funkce.

Bruselský grifonek

Bretaňský ohař  
Bernský salašnický pes - Švýcarsko

- původně mimo jiné honácký , tažný a hlídací pes, dnes hlídací pes, vhodný do rodiny

velikost : psi měří v kohoutku 64 až 70 cm, feny 58 až 66 cm

zbarvení : převážně černá se sytě rezavohnědými a bílými odznaky

srst: je polodhlouhá a rovná až mírně vlnitá. Každý týden se musí důkladně pročesat a kartáčovat, hlavně v místech, kde se snadno tvoří chuchvalce.

Povaha a výchova : vyrvovnaný, ostražitý, přátelský, nepodplatitelný velmi věrný pes. Je pozorný, klidný, inteligentní, a není uštěkaný. Výchova musí být vyrovnaná, důsledná a velice láskyplná. Tetno pes se sučí rychle a je velice citlivý na hlas svého pána. Musíte s tímto psem chodit velice často ven, protože miluje hodně pohybu. Nechte jej, pokud je to jen možné, volně běhat a hrát si. Tento pes niky neutíká, protože má silně vyvinutý cit pro hranice svého teritoria.

Border kolie - Anglie

Výška: psi měří v kohoutku 53 až 55 cm, feny jsou o něco menší.

Barva: všechny barvy jsou přípustné, ale bílá nesmí převažovat.

Povaha: velice pracovitý, inteligentní, mazaný, rychle se učí, všímavý, a ostražitý pes. Je velice věrný svému pánovi a jeho rodině, tvrdý sám k sobě, statečný.

Bullterier

Zpět na hlavní stranu Zpět na stranu Plemena psů