Art *Art 1 * Art 2 * Art 3 * Art 4 * Art 5 *Art 6 * Art 7 * Art 8 * Art 9 * Art 10 * Art 11* Art 12 *Art 13 * Art 14 * Art 15 * Art 16 * ART + RYNDA * ART + RYNDA2 * ART + RYNDA3 * * Art 17

 


"Už jsou mi 4 měsíce !!"

"Koukejte, jak se umím kráááásně tulit. Tohle je moje oblíbená poloha, když se pánečkové dívají na bednu (prý je to televize). Na téhle zdi je bílý korek a tak vůbec nestudí jako ostatní zdi....."

--------------------------------

"chceš si taky kousnout???, .. ale tahle nová hračka NIC MOC... to můj starej banánek je lepší !"

------------------------------------

"neblikejte mi s tím pořád do očí"

---------------------------------------------

"copak asi dostanu dobrého....něco tam panička chystá... to je určitě pro mě !"

--------------------------------------------

"Paničkooooooo, počkej..... už běžím za tebou, jen co zdolám tehle pařez.!"

--------------------------------------

Heeeeč, už umím další povel VSTAŇ. Sice nevím, nač je to dobrý.... ale když to paničce udělá radost, tak klidně vstanu, hlavně že dostanu dobrůtku.

Taky se mě snaží učit KE MNĚ, ale uznejte, není druhej pejsek zajímavější než kousíček piškotku??? S jinými pejsky je ohromná legrace - no přece mám na hraní s pejsky nárok, zvlášť když jsem byl jedináček a s nikým jsem si nemohl hrát!

Většinou mě panička nechá vyřádit a počká až se sám na zavolání vrátím a pochválí mě a pořád k tomu řídá to otravné KE MNĚ, ale někdy si pro mě taky zajde ( a někdy dokonce přímo frčí), to když si najdu jako nového kamaráda ke hraní pittbula či dobrmana. Zase nechápu proč mě od nich odvedla...... ti lidi jsou někdy ale divní !

No uznejte........ třeba když jdeme na vodítku, tak mi pořád opakují K NOZE a drží mě zkrátka...... ale to pak nemůžu nic očuchat a zjistit, co kde voní a nemůžu ani nic označkovat. Tak jim hold udělám radost, kousíček jdu pěkně u nohy a pak už se přetahuju, že si chci očuchat sloup....... a taky se pořádně nemůžu proběhnout, když mě takhle zkracují vodítko a pouštět už mě nechtějí, prý jim zase uteču a může se mi něco stát.

Nedávno mi panička šeptala do ouška, že se ze mě stává malej ďáblík. Nevíte někdo co to je? Prý jako malé štěně jsem se držel pořád u nich. No jo - snažím se říci paničce -ale teď musím všechno prozkoumat...... a hlavně jsem skotský ovčák - kolie!, tak musím všechny lidi shánět do stáda........ víte co to dá práce !!? Děti si dělají co chtějí a svádějí mě ke skotačení (- no mazlím se hrooozně rád a s každým. Jak někoho uvidím, že se na mě usměje, už se za ním ženu, abych mu ukázal, jak jsem roztomilý.... babičky se mazlí velice rády, u nich mám vždy jisté, je mě podrbou za ouškem)........ no uznejte, nahnat všechny co jsou na louce do stáda je dřina, ale páničkové pro to nemají pochopení.

Mojí nejoblíběnější hračkou je teď košťátko, vždy ho ukradnu v kuchyňce u lopatky a hlodám a hlodám....... už mi takhle vypadlo hodně zubů....... myslím, že jsem nějaké taky spolkl a nějaké mají páníčkové schované.

Jen jsem stále nešťastnej, že jsem nenašel toho správného kamaráda. Chodí k nám s malým pudlíkem, ale ten je moooooc malinkej a pořád se přede mnou schovává a vrčí na mě, dokonce se schoval u mé paničky na klíně a panička mě k němu vůůůůbec nechtěla pustit, prý se mě bojí....... ale já si chci jen hrát ! No a druhý pejsek, co je v příbuzenstvu - je vipet, ten je na mě zase moc rychlej, hned uteče a já ho nemůžu dohonit i kdybych si nožičky uhonil. Vždy mi věnuje jen pár minut a je v čudu.........

Tak proto taky pořád utíkám za pejskama a hledám toho správného kamaráda...........jen ta moje panička to nemůže pochopit.

Ale jinak jsou páníčkové docela chápaví...... hrají si se mnou vždy, když jim donesu hračku, nejlepší je hra na přetahovanou....... omluví nějaké to protržené tričko ( to ty zoubky, to já ne! ), taky nějaký ten šrám na ruce mi rychle odpustí , ......dávají mi hodně dobrůtek a berou mě 3x denně ven. Na zahradě se se mnou honí a já jim na oplátku pomáhám dělat díry do záhonků....... a když mě bolí zub, který mě má vypadnout, stačí se smutně podívat a hned si za mnou sednou na zem a už mě utěšují a mazlí se mnou..... No je toho spouuuuuustu, ale to až příště, už se mi chce spát...........dneska jsem lovil další myšičku a tak mě to kapánek unavilo..... BRRRROU NOC

10-11/2000

 

Art *Art 1 * Art 2 * Art 3 * Art 4 * Art 5 *Art 6 * Art 7 * Art 8 * Art 9 * Art 10 * Art 11* Art 12 * Art 13 * Art 14 * Art 15 * Art 16 * ART + RYNDA * ART + RYNDA2 * ART + RYNDA3 * * Art 17

index- zpět Kolie dlouhosrstá kolie krátkosrstá Květomluva, pokojové rostliny, Werich