Art * Art 1 * Art 2 * Art 3 * Art 4 * Art 5 *Art 6 * Art 7 * Art 8 * Art 9 * Art 10 * Art 11* Art 12 *Art 13 * Art 14 * Art 15 * Art 16 * ART + RYNDA * ART + RYNDA2 * ART + RYNDA3 * * Art 17

 


Tak máme za sebou očkování.

Artíkovi se injekční jehla líbí čím dál tím méně. Zato paní doktorku má čím dál raději. Na nás je po očkování vždy uražen, že jsme si dovolili ho obtěžovat touhle hroznou bolavou věcí, ale paní doktorce pak hned skočí do náruče, aby se pomazlil. No a kdykoliv jdeme kolem jejich domu, tak se hrne k nim na schody, že by rád další mazlící návštěvu :-)

Taky tam našel nové psí kamarády. Zrovna nás tam čekalo víc, tak mohl Artík navazovat nové kamarádství - a že se hrnul za každým! Bylo mu zcela jedno jestli je to malá roztomilá fenka, nebo šedesátikilový uvrčený hafan.

No a když byl Artík všemi majiteli obdivován, to nás velice těšilo .....jen kdyby nevyjadřovali obdiv stylem - " jééé, vy máte krásného chrta!" - No uznejte, Artík a chrt??? :-)))

Z andílka se stává ďáblík

Tak zlaté časy našeho andílka už asi pominuly. Do práce chodíme okousaný jako kdybychom se porvali s tygrem:-) No a jeho hrdinné venčení v bouřce a dešti už taky pominulo. Jakmile začne pršet, tak se mu vůůůůbec nechce ven. ( i když se mu vlastně chce:-) tedy potřebuje).

Jediné co mu lze stále přičíst k dobru je - což nám nikdo ze známých nechce věřit- že byl génius na čistotu. První tři dny jsme uklidili pár loužiček na které jsme nestačili zareagovat, ač se to Artík snažil dát najevo, jinak nás ten stálý "štěněcí úklid" minul. Jediné co to chtělo - opravdu dávat pozor když začal u schodiště čuchat a mít lehké spaní a pravidelně chodit i v noci. Teď už Art nepotřebuje tolik pozornosti, dává jasně najevo co potřebuje a večer "zaboří" :-) v 9 hodin a spí až do rána do 6 hodin, takže i noční vstávání už nám dávno pominulo.

Forty (vipet) a náš Artík

Tak jsme byli navšítvit Fortyho v jeho domácím teritoriu. Artík měl z návštěvy obrovskou radost, oba psi dělali jako "splašení koně" :-) Artík ihned zabral Fortymu jeho pelíšek, což si Fortík nechtěl nechat líbit a šel uplatňovat své právo, chvíli se nemohl do pelíšku dostat, pak v něm byli oba psi, no a nakonec to Forty vzdal a šel si lehnout do vedlejšího pokoje. Ani tam mu Artík nedal pokoj, Forty se pak chodil schovávat na válendu, protože zjistil, že Artík na ni ještě neumí vyskočit. Pak se z vedlejšího pokoje ozývalo už jen Artíkovo štěkání a pokňukávání jako nová výzva ke hře. Forty ve své nezkonalé dobrotě vydržel všechny Artovi neplechy ( nesežral nám štěńátko:-) )a nakonec si nechal sníst i svoje piškotky. Nevím zda bylo z té návštěvy více unaveno naše malé štěně, nebo dospělák Forty. Výsledek ovšem byl, že zpáteční dlouhou cestu Artík nevydržel a museli jsme ho kousek cesty nést a doma okamžitě usnul... a bez večeře :-)

------------------------------

Co uděláme s ouškama?

Podle standardu plemene - kolie má mít dvě třetiny ucha přímo vztyčené a špička ouška má být přirozeně klopená dopředu. Tak jak je vidět na obrázku.

Jako malé štěně měl Artík ouška vzorově klopená. Teď jsou mu 3 měsíce a 14 dní a ouška má vzpřímená a vypadá jako malej vlčák. Tak jsme začali zkoušet osvědčené rady chovatelů 1. řádně promašťovat a masírovat a za 2. zatížit zvýkačkou špičku ouška.

Bod číslo jedna lze provést bez problémů, ovšem jak jsme přistoupili k bodu dvě a nalepili na ouško zvýkačku bylo zle. Hned po Artíkově vydatném odpoledním spánku jsem zjistila , že žvýkačka skončila nalepená na koberci ,na dečce a Artíkovo ouško celé upatlané od zbytku zvýkačky vesele stálo dál.. Koupila jsem si jinou žvýkačku, která prý tak nelepí. Měli pravdu -pro děti určitě výhoda, že pro prasknutí bubliny nejsou celé zalepené, ale jinak mi byla zvýkačka na nic. Ona totiž na oušku vůbec nedržela, tak důkladně byla nelepivá :-) Tak jsme ouško jen promašťovali a masírovali, ale to nestačilo. Zkoušeli jsme ouško různě přilepit ve správné poloze, ale tak říkajích s nulovým výsledkem, jakákoliv náplast se brzo odlepila a Artíkovi pak na oušku visela jen za nepatrný cípek, který zůstal držet. Takže zase neúspěch.

Máte ještě jinou radu či nápad? Tak mi napiště.

zelako@email.cz

říjen2000

 

Art * Art 1 * Art 2 * Art 3 * Art 4 * Art 5 *Art 6 * Art 7 * Art 8 * Art 9 * Art 10 * Art 11* Art 12 *Art 13 * Art 14 * Art 15 * Art 16 * ART + RYNDA * ART + RYNDA2 * ART + RYNDA3 * * Art 17

index- zpět Kolie dlouhosrstá kolie krátkosrstá Květomluva, pokojové rostliny, Werich