Art *Art 1 * Art 2 * Art 3 * Art 4 *Art 5 * Art 6* Art 7 * Art 8 * Art 9 * Art 10 * Art 11 * Art 12 * Art 13 * Art 14 * Art 15 * Art 16 *ART + RYNDA * ART + RYNDA2 * ART + RYNDA3 * Art 17 * Art 18 * Art 19 * Art  20 * Art 21Art 22

 

.

Už zase skáču přes kaluže

Červenec 2003

Tak Vám musím na Artíka práskout, že si z blízka popovídal s cizím jedoucím autem.
Myslím, že popovídat si chtěl spíše s pejskem, co šel na protějším chodníku, ale to auto mu nějak vadilo v cestě. Stačila chvilička nepozornosti a otevřená branka u domku a neštěstí bylo na světě...
Výsledkem byla zlomená noha, přetrhané kloubní vazy a spousta odřenin.Jak to tedy bylo - stručně a laicky. Po rentgenu a vyšetřeních nás rovnou objednali na operaci přetrhaných kloubních vazů - přišije se na ty přetrhané náhrada a pak bude dlouhá rehabilitace. Naštěstí se tato zdlouhavá procedura nekonala. Když jme druhý den přijeli na tu operaci, pan doktor Arta znovu prohmatával a rentgenoval, jak je na tom kloub a naznal, že operaci zatím odložíme, že to vypadá nadějně. Kloub by si měl v klidovém režimu utvořit vlastní nové zpěvnění. Poraněný kloub i zlomeninu měl na stejné noze, takže tím, že dal zlomeninu do bandáže zafixoval i kloub.
Art měl dodržovat naprostý klid. Venčení probíhalo zásadně autem na ty nejklidnější místa, do i ze schodů se Artík jenom nosil.

A jak na to reagoval Art? Když se probudil z narkózy, nějak se s tou velkou těžkou prkenně rovnou nohou nemohl srovnat, ale už druhý den zjistil, že tvz. "obkročákem" se s tím dá docela dobře pokulhávat.
Předpověď pana doktora, že každý pes se to snaží ztrhnout nebo roztrhat se nekonala, Art si na to tak zvykl, že by s tím vydržel dvakrát tak dlouho než měl nakázáno. Vzoroušek náš malinkatej, je to prostě zlatíčko, snese všechno, "co si páníčci usmyslí".

FOTKA je den předtím, než jsme mu bandáž sundali, už byla stejně celá zprohýbaná.
No a jinak jsme ještě dlouho drželi to naše torpédo v klidu, protože nás pan doktor postrašil, že měl nejeden případ, kdy po sundání fixace nedodrželi stanovený klid a i po půl roce se mu stejný pes vrátil a té operaci se tedy nakonec nevyhnul.

No tak tohle všechno se stalo před dvěma měsíci, teď už máme zase naše veselý divoký torpédo, co provádí po lesích a loukách divoké honičky s páníčkem. Ale řeknu vám, že udržet tohohle psa dva měsíce v relativním klidu bylo opravdu nad lidské síly. Nejednou se nám i na naší malinkaté zahrádce, kde není prostor na jeho řádění, vrátil k pomazlení trojnohý kulhavec -
AU paničko to bolí - a to nám bylo hned jasné, že prohnal sousedovic kočku. Museli jsme mu odpírat i jeho oblíbenou "přetahovanou", protože jak se pořádně zapřel při přetahování nohama, opět jsme měli trojnožku AU to bolí.
Ale už je to za námi !


Už jsem zase FIT !

Hej ty tam, nemysli, že tě nevidím! - kočkám vstup zakázán !


Kočko já tě vidím, počkej až seběhnu dolů - to bude "tanec"!Už jsem FIT a tak tě přeperu !


Tak pojď si hrát, už mi to chybělo


Artík se nechce vzdát svého štěněcího pelíšku, počítali jsme s tím, že jako každé štěně bude zkoušet zoubky právě na svém pelíšku a ten tudíž nepřežije a koupí se pak velký dospělácký. Pelíšek přežil a Art se ho nechce vzdát ačkoliv se do něj už pořádně nevejde.No uznejte, že tenhle pelíšek už má lepší míry... je přímo "akurátní" :-)

Tak má tedy dvě svoje domácí místečka a podle toho jestli chce být s námi, nebo chce mít osamotě klid je střídá :-)

červenec 03

 

index- zpět Kolie dlouhosrstá kolie krátkosrstá Květomluva, pokojové rostliny, Werich

WEBovský počítadlo