Art *Art 1 * Art 2 * Art 3 * Art 4 *Art 5 * Art 6* Art 7 * Art 8 * Art 9 * Art 10 * Art 11 * Art 12 * Art 13 * Art 14 * Art 15 * Art 16 * ART + RYNDA * ART + RYNDA2 * ART + RYNDA3 * * Art 17 * Art 18 * Art 19 * Art  20 * Art 21Art 22 * Art 23


..

ART FANTASTIC KRÁSNÁ LOUKA

Tak už je Artík ve svém novém domově.

23.7.2000 byl onen velký den D, kdy jsme si jeli pro našeho nového člena rodiny. Artík nás vesele uvítal aniž by tušil, že ho odvedeme od jeho mámy Berušky. Po uvítání a krátkém skotačení ( kdy se pokoušel dostat se do mé ledvinky, kde voněly dobrotky pro pejsky - viz. foto) mi Artík usnul na klíně, tak jsme zatím probrali potřebné věci s chovateli. Pak ještě malá procházka po zahradě a pár fotek na rozloučenou , poslední rady a Artík opět usnul. Polospícího Artíka jsme si pak odnášeli k autu. Berušce, jeho matce ani nebylo divné, že jí odnášíme jejího jedináčka, jediné co ji zajímalo byla moje ledvinka u pasu, kde jsem měla pro ni a ostatní pejsany ( mají jich celkem 9) dobroty.

( Artík 7 týdnů - zkouší jestli tam není něco dobrého)

Polovinu cesty Artík zkoumal co je to za divnou věc do které jsme to vlezli. My dvounožci tomu říkáme auto, on si určitě myslel něco o plechové hlučící bedně. Nastěští ho to po hodině unavilo , (nejen jeho , ale i mě - lezl úplně všude) a uložil se do pelíšku na sedadle a další hodinu a třičtvrtě prospal.

První naše cesta v novém domově vedla k jeho misce. Aby mu nebylo v autě špatně, tak od večera předešlého dne nedostal najíst a tudíž jsme ihned připravili něco dobrého - granulky s konzervou. Jeho propadlé bříško se krásně zaplnilo a mohli jsme se vydat na průzkum nového domova. Nejvíce se mu líbila zahrada, což mu zůstalo doteď. Je schopen tam strávit celý den. (a to jsme chtěli ,aby bydlel s námi :- )) )

Ještě první den si Artíka stihla přijít okouknout skoro půlka příbuzenstva. Tak jim všem na uvítanou okousal palce u nohou a zalíbilo se mu to tak, že to provozuje jako svoji nejoblíbenější hru.

První noc prospal v klidu ve svém pelíšku. Očekávali jsme tesklivé kňučení, ale nic takového se nedělo. Po krátkém mazlení tiše usnul a klidně spal. Během noci mě jen 2x probudilo jeho capkání, tak jsem ho vzala na zahradu, kde úspěšně vždy vykonal svojí potřebu a pak hajdy zase do pelíšku. Tak jsme zahájili jeho výchovu k čistotě. Vlastně ani žádná výchova to nebyla, on se začal hlásit vždy sám. Buď mi šel k posteli funět do obličeje, nebo mě probudilo jeho nervózní capkání u dvěří. Asi se mu zahrada zalíbila tak, že ji chtěl navštívit při každé možné příležitosti, kdy panička bude ochotne snést ho ze schodů a otevřít mu ty pravé dveře. Párkrát se mu ovšem stalo, že panička se né a né probudit, tak udělat loužičku na připravené noviny u schodiště. Ani nevím, jak přišel na to, že ty noviny jsou tam pro tento účel, nestihla jsem mu to ani vysvětlit :-)
Doufám, že mu jeho čistotnost již vydrží a žádné "domácí nadělení" nebudu muset drhnou z koberce.

Všechno co najde musí vyzkoušet zubama .....(Artík 8 týdnů)

---------------------------------------------------------------

Konečně začíná chápat, že na hraní a kousání kromě našich bot a končetin jsou i hračky.

------------------------------------------------------------

Artíkův první výlet mimo naši zahradu - louka za městem

--------------------------------------------------------------

( Artík 9 týdnů)

-------------------------------------------------------------

.

index- zpět Kolie dlouhosrstá kolie krátkosrstá Květomluva, pokojové rostliny, Werich

Napište nám - zelako@email.cz